Ciemna kuchnia, M jak Mieszkanie-0

Ciemna kuchnia, M jak Mieszkanie

1 stycznia 2013

„Miejsce, w którym przygotowuje się posiłki, nie powinno tonąć w mroku. Warto odpowiednio je doświetlić lub przenieść jak najbliżej okna. Współpracujący z redakcja architekci podsuwają ciekawe rozwiązania.”

„Zgodnie z planem deweloperskim kawalerka o powierzchni 39,90 m² składała się z przedpokoju, łazienki oraz salonu z wyodrębnionym aneksem kuchennym. Mieszkanie przypominało kształtem tramwaj, zakończony podwójnym oknem. W przedpokoju znajdowała się mało ustawna garderoba (wąska i głęboka). W salonie, po lewej od wejścia, zaplanowano miejsce na przyszła kuchnie. Resztę pomieszczenia stanowiła otwarta przestrzeń salonu.

Na wprost wejścia do mieszkania mieści się duża szafa wnękowa z frontami w kolorze ściany (dzięki temu wtapia się w tło, nie przytłacza wnętrza). Ściana łazienki, która kiedyś sąsiadowała z garderobą, została przesunięta – powstało miejsce na urządzenie pomieszczenia gospodarczego i pralni. W salonie najpierw mijamy kącik wypoczynkowy, po czym trafiamy do części kuchennej. Długą ścianę po prawej stronie wypełniają wąskie regały, szafki, wnęka na telewizor.”

tekst: Matylda Gruman

< POWRÓT DO LISTY