Dobrze ułożone, M jak Mieszkanie-0

Dobrze ułożone, M jak Mieszkanie

1 września 2012

„Szafy, szafki, regały, schowki. Gdzie je umieścić, by dobrze spełniały swoje zadanie, a jednocześnie nie przytłaczały wnętrza? Nasi architekci proponują ciekawe rozwiązania.”

„Mieszkanie (38,30 m²) mieści się w nowym budynku. Z wąskiego korytarza wchodziło się do łazienki – po lewej stronie, a na wprost do salonu połączonego z kuchnią. Sypialnia stanowiła oddzielny pokój. Głównym problemem okazał się brak miejsca do przechowywania. Wynikał z układu pomieszczeń. Korytarz był zbyt wąski, by wstawić tam szafę. Można by ją ustawić w sypialni wzdłuż krótszej ściany, ale to wymagałoby przesunięcia otworu drzwiowego, co z kolei utrudniłoby postawienie podwójnego łóżka.

Zamiast standardowego podziału na salon i sypialnię powstała wielofunkcyjna otwarta przestrzeń. Dominuje w niej multimebel, w którym zamontowano szafy i schowki, a na górze łóżko. Za tą bryłą projektantki urządziły kącik do pracy. Nowa aranżacja przestrzeni pozwala schować wiele rzeczy, wygodnie urządzić salon, jadalnię i aneks kuchenny.”

Tekst: Matylda Gruman

< POWRÓT DO LISTY