Kuchnia w holu, M jak Mieszkanie-0

Kuchnia w holu, M jak Mieszkanie

1 kwietnia 2013

„Jeszcze do niedawna kojarzona była z wyjątkowo małymi kawalerkami. Dziś przenosi się ją do przedpokoju nawet w większych mieszkaniach. Pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń, wprowadza stylistykę apartamentu.”

„Do nowo powstałego mieszkania o powierzchni 45,2 m miało wprowadzić się młode małżeństwo. Właścicielom nie podobał się plan przedpokoju i łazienki. W małym holu deweloper zaplanował aż cztery otwory drzwiowe (do kuchni, salonu, sypialni, łazienki) oraz skośnie biegnąca ścianę. Łazienka miała kształt nieustawnego wielokąta, a sypialnia długiego prostokąta. Do kuchni, pomieszczenia ciemnego i niewygodnego, można było wejść z holu oraz z pokoju dziennego.

Znikają wszystkie ściany działowe. Powstaje w ten sposób obszerna strefa dzienna składająca się z holu, salonu i aneksu kuchennego. Miejsce wyburzonej ściany w kuchni zajmuje półwysep z płyta grzewcza, regałem, barkiem. Łazienka ma kształt prostokąta – idealny na wygodny prysznic i długa umywalkę. Pod prysznic można wejść także od strony sypialni, która została poszerzona i skrócona. Na styku sypialni, łazienki i holu mieści się dwustronna szafa z przesuwanymi frontami.”

tekst: Matylda Gruman

< POWRÓT DO LISTY