Wnętrze w tempie slow, &Living

3 października 2019

„Jak wspominają architektki, brak pośpiechu przyniósł doskonałe efekty: pozwolił właścicielom na podjęcie odważnych decyzji dotyczących
kolorystyki wnętrza czy też oryginalnych detali.”

Zobacz >

Ekscentryczna willa na Żoliborzu, &Living

3 października 2019

„Jak na tamte czasy willa Brukalskich nie należała do typowych: wyróżniały ją przede wszystkim ostro zakończone łuki w przejściach między
pomieszczeniami, które nawiązywały do hinduskiego stylu – modnego w Londynie lat 30. – inspirowanego licznymi wyprawami do Indii, które
były wówczas brytyjską kolonią. Po wojnie, w latach 50., do domu dobudowano garaż, a cały budynek podzielono na dwie części. Po kilkudziesięciu latach obydwie trafiły pod ochronę konserwatora zabytków, co stanowiło dodatkowe utrudnienie podczas remontu, którego
podjęły się Agata Ambrożewska i Agata Krzemińska z warszawskiej Pracowni A+A.”

Zobacz >

Lista Marzeń, M jak Mieszkanie

9 maja 2019

„Urządzając pierwsze własne mieszkanie, na warszawskim Żoliborzu, Tola miała na liście trzy rzeczy, z których wiedziała, że nie zrezygnuje. – Parkiet w jodełkę, różową lodówkę Smeg i lampę Toma Dixona – wylicza. – Resztę pomogły dopasować dziewczyny z Pracowni A+A.”

Zobacz >

Droga do celu, M jak Mieszkanie

23 sierpnia 2018

„– Fajna byłaby ścieżka rowerowa – powiedział Kuba, gdy architektki zapytały go o pomysły do własnego pokoju. Marzenie zostało zrealizowane, oczywiście w dekoracyjnej formie. – Świetnie nam się z Kubą współpracowało – wspominają projektantki. Efektem jest wnętrze, które idealnie pasuje do nastoletniego właściciela”

Tekst: Małgorzata Pawlak
Zdjęcia: Martyna Rudnicka

Zobacz >

Ocieplająca moc koloru, M jak Mieszkanie

12 lutego 2018

„Jak najwięcej gładkich powierzchni, stonowany, minimalistyczny styl ozdobiony plamami barw i dużo miejsca do przechowywania – na tym najbardziej załeżało Agnieszce i Pawłowi. Architektkom udało się stworzyć przytulne, funkcjonalne wnętrza spełniające te założenia.”

Tekst: Zofia Malicka
Zdjęcia: Martyna Rudnicka
Stylizacja: Maria Miklaszewska

Zobacz >

Historia lubi się powtarzać, M jak Mieszkanie

28 lipca 2017

„Aga Prus z wykształcenia jest architektką wnętrz, jednak nigdy nie pracowała w zawodzie. Poszła w ślady dziadka, znanego warszawskiego szewca – założyła firmę, która oferuje buty szyte na miarę. I podobnie jak dziadek ma mieszkanie oraz pracownię w tym samym budynku.”

Zobacz >

Plac zabaw jak malowany, M jak Mieszkanie

13 czerwca 2017

„„Chodź, pokażę ci mój pokój”– tak mała Ania zwraca się do gości odwiedzających jej rodziców. Nas też tak przywitała. Co tam odkryliśmy? Wymarzoną przestrzeń do dziecięcych harców, nauki oraz wypoczynku.”

Zobacz >

Mieszkanie na dwa kolory, Dom z pomysłem

27 maja 2015

Chcesz obejrzeć całą publikację online? Kliknij tu

Zobacz >

Pomysłowo urządzone mieszkanie na warszawskim Mokotowie, Onet Dom

4 maja 2015

Chcesz obejrzeć całą publikację online? Kliknij tu

Zobacz >

Nowa Garderoba, M jak Mieszkanie

2 lutego 2015

„Półki, schowki i regały czasami nie wystarczają. Coraz częściej chcemy mieć w mieszkaniu oddzielne pomieszczenie do przechowywania ubrań czy rzeczy sezonowych. Zobacz, jak można wkomponować je w przestrzeń.”

Zobacz >