sypialnia z łazienką, m jak mieszkanie-0

sypialnia z łazienką, m jak mieszkanie

1 kwietnia 2014

„Coraz częściej lubimy takie sąsiedztwo. Prosto z łózka możemy wskoczyć pod prysznic. Nie musimy przechodzić przez pół mieszkania, gdy zapomnimy balsamu. Jak połączyć oba pomieszczenia?”

„Przez cały (ponad 100-metrowy apartament w nowym budownictwie) biegł korytarz prowadzący do siedmiu pomieszczeń. Proporcje wnętrz nie były zbyt korzystne dla domowników – małżeństwa spodziewającego się dziecka. Blisko drzwi wejściowych znajdowały się niewielkie łazienka i kuchnia. Za nimi pokój i kolejna łazienka. Po drugiej stronie korytarza deweloper zaplanował dwa podłużne pokoje oraz standardowy salon.

Łazienka przy wejściu nie zmieniła położenia. W miejscu kuchni znajduje się gabinet z dodatkową funkcją pokoju gościnnego. Obok niego urządzony jest pokój dziecięcy, a dalej odseparowany od reszty mieszkania ciąg pomieszczeń: łazienka, schowek gospodarczy, garderoba i sypialnia. Ściana oddzielająca salon od przyległego pokoju oraz część ścian w holu zostały wyburzone. Powstała dzięki temu otwarta przestrzeń z przeznaczeniem na obszerny salon i aneks kuchenny z jadalnią.”

Tekst: Matylda Gruman

< POWRÓT DO LISTY