SYPIALNIA Z RUCHOMYM PANELEM, M JAK MIESZKANIE-0

SYPIALNIA Z RUCHOMYM PANELEM, M JAK MIESZKANIE

1 sierpnia 2013

„Cel: Sypialnia za ruchomym panelem. Propozycja: Otwarcie kuchni i holu na salon. Podział kawalerki na funkcjonalne strefy. Budowa na podeście aneksu sypialnianego.”

„Niespełna 35-metrowe mieszkanie (z balkonem o powierzchni 21 m²) kupione zostało w stanie deweloperskim. Architekt przewidział w nim cztery zamknięte pomieszczenia – hol, łazienkę, kuchnię oraz salon. Pierwszą rzeczą, na którą trafiało się po wejściu do mieszkania, był kanał wentylacyjny o wymiarach 74×86 cm. Za nim znajdowała się wnęka na wąską szafę. Kuchnię przygotowano pod zabudowę na planie litery U. Brakowało w niej miejsca na stół jadalniany. Pokój dzienny miał służyć właścicielce za jadalnię, salon i sypialnię.

Nie ma ścian pomiędzy kuchnią, holem i salonem. Aneks kuchenny zakończony jest półwyspem, pełniącym od strony salonu funkcję barku. Ściana obok stanowi podporę płaskiego telewizora. Do kanału wentylacyjnego w holu przylega pojemna szafa z lustrzano-białymi frontami, za nią powstała wnęka na sofę. Na końcu pomieszczenia mieści się dwustopniowy podest z wysuwanymi szufladami, a na nim materac do spania. Aneks sypialniany jest osłonięty od strefy dziennej płytami stałymi oraz przesuwnymi.”

Tekst: Matylda Gruman

< POWRÓT DO LISTY